Hello!

Ezen az oldalon mindenféle dolog van...;)

 
Kutyaápolás tippek.
 
Szőrzet: szőrápoláskor a kutya mellső lábaival magasabbra álljon, mint a hátsókkal, hogy a bőre megfeszüljön. A szőrt az egész test hosszában végigkeféljük egy kemény szálú kefével, először e visszájára, majd szálirányban.
Fogak: a fogkő csak rendszeres fogtisztítással védhető ki (kefék és ápolószerek a szaküzletekben kaphatók). Ha már képződtek fogkőlemezek, akkor azokat az állatorvos távolítja el. Néha dörzsöld be citrommal a fogínyt, hogy feszes maradjon!
Szemek: a csipát - ami nem egyéb, mint a szem váladékának és a szennyező anyagoknak a keveréke - mindennap nedves, puha kendővel kell kitörölni a szem sarkából.
Fülek: a piszkos fülbe a szaküzletekbe kapható tisztítófolyadékot cseppentjük, és kívülről bedörzsöljük. Ha ezután a kutya jól megrázza a fejét, kis vattacsomóval könnyedén letisztíthatjuk a fülkagylóról a piszokréteget. Vattapamacsos pálcikákkal semmiképp se turkálj kutyád fülében!
Mancsok: a száraz, repedezett talppárnákat vazelinnal kell kezelni. Télen a szórósó marása ellen speciális kenőcsöket alkalmazunk, ezt szintén beszerezhetjük a szaküzletekben.
Karmok: a túlságosan hosszúra nőtt karmokat le kell vágni. Először mindenképp mutassa meg egy állatorvos, nehogy belevágj a karom elevenjébe, ha egyedül kezdesz hozzá! A kölykök túlságosan helyes karmocskáit körömreszelővel tompíthatjuk.
Orr: ha a kutyus szimatolás vagy ásás közben összepiszkította az orrát, nedves szivaccsal töröljük tisztára, majd vékony réteg vazelinnal kenjük be.
Könyök: a kikopott, megkérgesedett részeket a könyök külső felén rendszeresen kenjük vazelinnal vagy csukamájolajjal. 
Az ápolás csak akkor teljes, ha mindkét félnek örömöt szerez. A kutya az ápolás végén mindig kapjon valami finomságot.
 
 

 
A szőrzet ápolása
Ezt a "műveletet" már egészen fiatal korban el kell kezdeni. Nemcsak azért, hogy a szőrzet jó állapotba legyen, hanem azért is, hogy az állat hozzászokjon, és később is eltűrje az ezzel járó "nehézségeket". Egyes fajták lényegesen több gondozást igényelnek, mint mások. Ez a szőrzet minőségétől, hosszúságától és az állat életmódjától is függ. A rendszeres szőrzetápolás lehetőséget teremt arra is, hogy észrevegyük az esetleges szőrhullást, kiütéseket, sérüléseket..., melyek kezelése az állatorvos dolga.
 Fésülés
A rendszeres fésülés elejét veszi a szőrzet  összegubancolódásának, és alapvető a kültakaró megfelelő kondíciójának kialakításában is. Könnyebb fésülni a kutyát, ha megtanítjuk arra, hogy a művelet alatt állnia kell.
 
Fekhelyek
 
Amennyiben elhatároztuk, hogy fekhelyet vásárolunk kedvencünknek, akkor olyat válasszunk, amely mosható és könnyen tisztán tartható. A fekhely rendszeres tisztításával elejét vehetjük a rendkívül kellemetlen élősködők - a bolhák - elszaporodásának, mivel ezek rendszerint ide rakják le petéiket. Ha kölyökállatnak vásárolunk fekhelyet, akkor az olyan méretű legyen amelyet felnőttként is használhat.
 
Etetés
 
Az etető- és vizes tál jól tisztítható anyagból készüljön. A műanyag és kerámiatálak könnyen megsérülnek, különösen akkor, ha az állat játszik velük. A keletkezett repedésekben pedig megtelepedhetnek a baktériumok. Eleinte ne próbálkozzunk a kölyök étrendjének megváltoztatásával. Különösen a száraz eledelek etetésével várjunk a megfelelő életkorig, hogy elkerüljük az esetleges emésztési zavarokat. Ha valamilyen táppal kívánjuk etetni kutyánkat, akkor tartsuk be a gyártó cég előírásait, mert a túladagolás baj forrása lehet.
Fontos:
Mindig legyen friss víz a kutya tálában!
Mindennap ugyanabban az időben adj enni a kutyának!
Ne keverd a tálakat! Pl. A vizes tálba ne rakd a kaját, a kajásba a vizet.

 
 A helyes táplálkozás
Fehérjék: teljes értékű hús vagy hal formájában. Sohase adjunk nyers disznóhúst a kutyánknak..
Szénhidrátot tartalmaz pl. a, rizs a gabona, a kukorica és minden lisztből készült étel: a tészták, a kenyér. Soha ne adjunk a kutyának süteményt!
Zsírok részben a húsban is vannak. De ezt növényi olajokkal és zsírokkal is ki kell egészíteni, mert ezek zsírsavait a szervezet nem vagy csak részben képes előállítani.
Ásványi anyagok, vitaminok: az anyagcseréhez és a mozgáshoz is elengedhetetlenül fontosak. Kész ásványianyag-keverékeket lehet kapni szaküzletekben vagy az állatorvosnál.


                       

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 3
Heti: 41
Havi: 265
Össz.: 43 189

Látogatottság növelés
Oldal: Kutyák gondozása
Hello! - © 2008 - 2024 - konyvekkepekstb.hupont.hu

Az ingyenes honlapkészítés azt jelenti, hogy Ön készíti el a honlapját! Ingyen adjunk: Ingyen Honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »